Metronidazol

Metronidazol


Metronidazol to antybiotyk skuteczny w walce z infekcjami bakteryjnymi oraz drobnousrojami. Stosowany najczęściej podczas bakteryjnego zapalenia pochwy lub rzęsistkowicy.

Dawka: 200mg/400mg/500mg

Cena: 254,95zł/14tabs/400mg

Kup teraz

* zamów do godziny 16:30 a Twoje zamówienie zostanie wysłane jeszcze dzisiaj

Najpopularniejszy antybiotyk stosowany w leczeniu infekcji bakteryjnych. Eliminując z zarażonego organizmu pierwotniaki, bakterie i drobnoustroje pomaga w walce z rzęsistkownicą i bakteryjnym zapaleniem pochwy. Dawka leku metronidazol dostępna za pośrednictwem naszego serwisu to 200,400 lub 500mg.

Sposób działania leku Metronidazol

Sama nazwa leku zawiera w sobie informacje o jego najważniejszym aktywnym składniku. Metronidazol stosowany jest w leczeniu chorób/infekcji na tle bakteryjnym. Popularność swoją zawdzięcza dzięki dużej skuteczności w zwalczaniu chorób całkowicie. Działanie leku polega na uniemożliwieniu komórkom zakaźnym dalszego rozmnażania ingerując szkodliwie w DNA bakterii i pierwotniaków. Układ odpornościowy człowieka w tym momencie jest zdolny do naturalnego pozbycia się, niezdolnych do dalszej regeneracji oraz rozmnażania zainfekowanych komórek.

Kiedy sięgnąć po Metronidazol?

Okazuje się, że lek jest skuteczny na wiele chorób wenerycznych wywołanych drobnoustrojami, bakteriami oraz pasożytami. Jeżeli lekarz stwierdzi brak jakichkolwiek przeciwwskazań do stosowania Metronidazolu, wówczas pomoże on w walce z takimi infekcjami jak:

 • bakteryjne zapalenie pochwy
 • rzęsistkowica
 • wrzody żołądka
 • bakteryjne problemy dwunastnicy
 • pozabiegowe infekcje stomatologiczne
 • wszelkie stany zapalne w jamie ustnej
 • posocznica połogowa – tzw. zakażenie porodowe polegające na wnikaniu pierwotniaków do krwi
 • szczególne rodzaje zapalenia płuc – martwicze

Oprócz wyżej wymienionych infekcji lek wykorzystuje się  również po zabiegach ingerujących w uszkodzenia komórek np. zabiegi, operacje ginekologiczne lub chirurgiczne. W sporadycznych przypadkach stosuje się bardzo duże dawki Metronidazolu podczas leczenia ropni w mózgu. Antybiotyk powinny stosować jedynie osoby pełnoletnie po wcześniejszej, wnikliwej konsultacji medycznej. Powyższe przykłady tylko potwierdzają znakomitą jakość antybiotyku o wszechstronnej sile działania.

Dawkowanie antybiotyku Metronidazol

Aby całkowicie zwalczyć objawy choroby bakteryjnej należy dawkowanie leku dobrać indywidualnie do danego organizmu. Konieczna w tym celu jest konsultacja medyczna. Zalecane domyślne dawkowanie leku odbywać się może na dwa sposoby.

 1. Sposób ciągły – przyjmowanie 1 tabletki dziennie przez tydzień do dziesięciu dni.
 2. Dawka uderzeniowa – jednorazowa dawka 2000mg aktywnego składnika leku. Domyślnie 5 tabletek. (5×400 mg).

Aby zapewnić sobie psychiczny komfort związany z pewnością braku nawrotów choroby, zaleca się wykonanie badań na istnienie choroby. Producent kontrolę proponuje wykonać po około dwóch tygodniach od przyjęcia ostatniej dawki leku.

Przeciwwskazania do zażywania Metronidazolu

Kontakt z wszelkiego rodzaju antybiotykami należy poprzedzić zapoznaniem się z przypadkami, w których należy zachować szczególną ostrożność podczas jego stosowania. Podczas zażywania Metronidazolu są to:

 • alergie na którykolwiek składnik leku
 • ropniaki mózgu
 • zaburzona czynność nerek
 • Objawy światłowstrętu – porfiria

Uzupełniając informacje na temat stanu zdrowia podczas konsultacji medycznej online, należy zwrócić uwagę i powiadomić lekarza o tego typu przypadłościach. Błędnie zdiagnozowana choroba i przeciwwskazania do zastosowania odpowiedniego antybiotyku – w tym przypadku Metronidazolu, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji w skutkach jego stosowania.

O tym samym muszą pamiętać osoby stosujące leki, które mogą negatywnie wpływać na działanie antybiotyku Metronidazol. Do grupy tych leków zaliczamy:

 • antydepresanty
 • inne antybiotyki na choroby żołądkowe
 • hormonalne środki antykoncepcyjne
 • leki używane do leczenia alkoholizmu
 • leki o działaniu immunosupresyjnym
 • wszelkie leki przeciwnowotworowe

Będąc w trakcie terapii Metronidazolem należy wystrzegać się alkoholu. Zalecana wstrzemięźliwość powinna potrwać do około dwóch dni po przebytej kuracji.

Skutki uboczne i działania niepożądane

Terapie antybiotykowe wiążą się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Tak jak w przypadku większości leków tylko mały odsetek stosujących Metronidazol odczuje niektóre z wymienionych niżej możliwych działań niepożądanych: bóle i zawroty głowy, swędząca wysypka, bóle mięśniowo-stawowe, chwilowe problemy ze wzrokiem, uciekający wzrok (jak w przypadku stosowania wit. E), inny kolor moczu, odruchy wymiotne, kłopoty z przełykaniem jedzenia – spadek chęci jedzenia.
Nie są to wszystkie możliwie występujące działania niepożądane wynikające  z zastosowania antybiotyku Metronidazol. Dodatkowe informacje odnośnie stosowania i dawkowania leku są dołączone na ulotce wewnątrz opakowania. Diagnozując którykolwiek z podanych skutków ubocznych należy niezwłocznie odbyć konsultację lekarską czy antybiotyk nie działa szkodliwie na zdrowie i życie pacjenta.

Jak kupić Metronidazol online nie posiadając recepty?

Antybiotyk Metronidazol można bezpiecznie, szybko i dyskretnie zamówić online za pośrednictwem naszego portalu chorobyweneryczne.com.pl. Aby w pełni bezproblemowo przejść proces otrzymania antybiotyku należy rzetelnie uzupełnić wywiad medyczny. Natychmiastowo sprawdzi to lekarz opiniujący wydanie recepty. Po pozytywnym rozpatrzeniu i ocenie braku jakichkolwiek przeciwwskazań do stosowania Metronizadolu, nastąpi realizacja oraz dostarczenie leku do pacjenta w przeciągu 24-48 godzin (w zależności od wielkości miasta). Cały proces jest łatwy prosty i bezpieczny, a pacjent w każdej chwili może sprawdzić wiarygodność apteki w Generalnej Radzie Farmaceutycznej tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *