Warticon (Wartec)

Warticon (Wartec)

Warticon(Wartec) opakowanie
Warticon to lek w postaci maści/roztworu, który nakłada się bezpośrednio na kłykciny kończyste. Intuicyjny aplikator minimalizuje skutki uboczne powstałe w wyniku leczenia.

Dawka: 0,5%/3ml krem

Cena: 309,95zł

Kup teraz

* zamów do godziny 16:30 a Twoje zamówienie zostanie wysłane jeszcze dzisiaj

Warticon to lek stosowany do zwalczania objawów kłykcin kończystych. W kilka dni zmniejsza brodawki prowadząc do ich całkowitego usunięcia. Lek atakuje jądro komórki kłykcin, co uniemożliwia jej rozmnażanie. W ten sposób brodawki kłykcin kończystych obumierają a na ich miejscu pojawiają się zdrowe komórki skóry.

Roztwór  lub krem Warticon stosuje się bezpośrednio na zmianę, działa on więc bezpośrednio na kłykciny, minimalizując skutki uboczne.

Kłykciny kończyste

To grudkowate zmiany pojawiające się w okolicach narządów płciowych. U kobiet są to głównie okolice pochwy, warg sromowych, u mężczyzn pojawiać się mogą na prąciu, na lub pod napletkiem. Zmiany te mogą być małe, z czasem rozrastające się, płaskie lub wypukłe, szorstkie lub gładkie. Z reguł bezbolesne ale mogą wywoływać spory dyskomfort w zależności od tego, gdzie się pojawiają i jaka jest ich wielkość. Kłykciny kończyste czasem pojawiają się również wewnątrz narządów płciowych, a także wewnątrz jamy ustnej i gardła. Wywołuje je bowiem wirus HPV, który przenoszony jest drogą płciową i to zarówno podczas stosunku pochwowego, analnego i oralnego. Ryzyko zarażenia kłykcinami wzrasta w przypadku osób, które nie stosują prezerwatyw i często zmieniają partnerów.

Warticon – stosowanie

Warticon to lek występujący w sprzedaży pod postacią roztworu lub kremu. W obu przypadkach stosuje się go miejscowo, bezpośrednio na zmianę. Jego stosowanie jest proste, ponieważ po aplikacji pozostaje na skórze bez konieczności jego zmywania. Składnik czynny leku to podofilotoksyna. Przenika ona do jąder komórek kłykcin kończystych zatruwając je. W ten sposób kłykciny tracą zdolność dalszego namnażania się. Co ważniejsze, podofilotoksyna uszkadza jedynie chore komórki, nie działa więc na otaczające kłykcinę zdrowe komórki skóry. Kłykciny nie mogą się namnażać, obumierają a a ich miejscu pojawia się zdrowa skóra.

Skórę w miejscu pojawienia się kłykcin kończystych należy dokładnie umyć a następnie osuszyć. Następnie wciera się w to miejsce roztwór Warticonu. Bez względu czy lek ma postać roztworu czy kremu, stosuje się go na zainfekowane miejsce dwa razy dziennie przez trzy kolejne dni. Kuracje powtarza się znowu po upływie tygodnia. Kuracje stosuje się raz w tygodniu, przez trzy dni aż do zupełnego zniknięcia objawów.

Warticon – dla kogo

Warticon powstał z myślą o dorosłych osobach zmagających się z objawami kłykcin kończystych. Lek stosuje się zewnętrznie. Jeżeli więc kłykciny pojawiają się w wewnątrz narządów płciowych czy układu moczowego, należy skonsultować się z lekarzem, który wskaże bardziej specjalistyczne metody leczenia.

Warticon – przeciwwskazania

Warticonu nie powinny stosować osoby niepełnoletnie, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. U tych osób lekarz specjalista wskaże inny sposób kuracji. Przeciwwskazaniem do stosowania Warticolu jest również uczulenie na podofilotoksynę oraz każdy inny składnik leku.

Skutki uboczne zażywania Warticonu (Wartecu)

Ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanych jest bardzo małe, głównie dlatego, że lek stosowany jest zewnętrznie, miejscowo na skórę. Jeżeli już pojawią się skutki uboczne, są one lekkie i mają charakter przejściowy. Najczęściej pojawiające się reakcje niepożądane to stan zapalny skóry, owrzodzenie, podrażnienia w miejscu aplikacji leku. Jeżeli objawy nie będą zanikać, warto skonsultować się z lekarzem. Jakakolwiek reakcja alergiczna powinna być skonsultowana jak najszybciej z lekarzem.

FAQ – Warticon

Jak wygląda przyjmowanie Warticonu z innymi lekami?
Lekarz powinien zostać poinformowany o każdym leku, jaki stosujesz. Stosowanie Warticolu z innymi lekami może prowadzić do wystąpienia skutków ubocznych.

Czy Warticon jest dostępny bez recepty?
Nie, lek przepisywany jest przez lekarza, po konsultacji medycznej i wykluczeniu przeciwwskazań.

Jak długo można stosować Warticon?
Lek stosuje się aż do ustąpienia objawów w systemie: 3 kolejne dni stosowania leku, następnie odczekuje się tydzień i przeprowadza kolejną 3dniową kurację, i następną w kolejnym tygodniu itd.

Czy lek Warticon można stosować w przypadku uszkodzenia skóry?
Leku nie stosuje się na otwarte rany np. otarcia, rany pooperacyjne itp.

Czy podczas kuracji Warticonem należy przestrzegać diety?
Lek nie wchodzi w reakcje ze spożywanymi pokarmami, nie ma więc konieczności stosowania diety.

Czy Warticon jest dostępny bez recepty?

Nie, lek przepisywany jest przez lekarza, po konsultacji medycznej i wykluczeniu przeciwwskazań. Jednak za pośrednictwem naszej strony jest możliwe przejście na konsultację lekarską online. Klikając poniżej, pojawi należy w następnym kroku wypełnić kwestionariusz medyczny, na którego podstawie lekarz wyda receptę (online) i przekaże ją do natychmiastowej realizacji. Zamówione leki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48h w zależności od podanego adresu.

Warticon  (Wartec) – 0,5%/3ml krem
Przejdź do formularza medycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *