Cefiksym

Cefiksym

Cefiksym opakowanie
Cefiksym znajdował swoje zastosowania podczas leczenia rzeżączki. Obecnie lek wycofany ze sprzedaży.

Dawka: brak
Cena: Niedostępny

Cefiksym to lek stosowany przy leczeniu chorób przenoszonych drogą płciową, w tym rzeżączki w zestawie z Azytromycyną. Cefiksym swoim działaniem uniemożliwia tworzenie bakteriom ścian komórkowych. W ten sposób je poważnie osłabia a w konsekwencji prowadzi do ich obumierania. Organizm może więc wydalić bakterie w sposób naturalny.

Zaletą Cefiksymu jest to, że jest bardzo skuteczny a przy tym łatwy w stosowaniu, stosuje się go bowiem w pojedynczej dawce 400 mg.

Lek Cefiksym występuje w sprzedaży w dwóch dawkach – 200 i 400 mg.

Rzeżączka – objawy i leczenie

Rzeżączkę łatwo się leczy, lecz rzadko wywołuje objawy, więc zakażony długo może nie wiedzieć, że musi takiemu leczeniu się poddać. Do zwalczenia rzeżączki wystarcza pojedyncza dawka połączonych leków: Cefiksymu i Azytromycyny. Jeżeli występują objawy, diagnoza jest prosta. U mężczyzn pojawiają się ropne wycieki z cewki moczowej, pieczenie i ból przy oddawaniu moczu, zapalenie przedniego odcinka cewki moczowej, obrzęk najądrzy lub bolesne zapalenie żołędzi. U kobiet pojawiają się upławy, zaburzenia w cyklu miesiączkowym, obfita menstruacja.

Cefiksym – działanie

Składnik aktywny leku Cefiksym to antybiotyk o nazwie cephalosporin. Składnik ten przyczynia się do obumierania bakterii rzeżączki uniemożliwiając im tworzenie ścian komórkowych. Bakterie, które pozbawione są ochrony ścian, słabną a następnie obumierają.

Skuteczność działania Cefiksymu

Cefiksym jest zaliczany do leków najnowszej generacji. Jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami, potwierdzają ją również pacjenci. Do całkowitego usunięcia rzeżączki wystarcza pojedyncza dawka leku 400 mg.

Przeciwwskazania stosowania Cefiksym

Leku Cefiksym nie powinny stosować kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Nie powinny go stosować również osoby chore na cukrzycę, z chorymi nerkami, przyjmujące Warfarin. W czasie konsultacji lekarskiej należy bezwzględnie podać nazwy wszystkich przyjmowanych leków, ponieważ niektóre mogą wchodzi w reakcje z Cefiksym.

Cefiksym – przebieg leczenia

Leczenie lekiem Cefiksym jest bardzo krótkie a to sprawia, że ryzyko wystąpienia jakichkolwiek reakcji niepożądanych jest minimalne. Jeżeli jednak do nich dojdzie, mogą to być : bóle brzucha, wymioty, rozwolnienie, wysypka, bóle głowy. W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy skonsultować się z lekarzem. Z reguły pojawiające się objawy niepożądane są lekkie ponieważ do przeprowadzenia kuracji wystarcza jedna dawka leku. Jedynie nawrót schorzenia wymaga konsultacji lekarskiej i ponowienia kuracji.

FAQ – Cefiksym

Czy można kupić Cefiksym bez recepty?
Nie, jest to lek, który wymaga konsultacji lekarskiej. Wydawany jest dopiero wtedy, gdy lekarz zdecyduje, że jest on niezbędny i wystawi na niego receptę.

Czy Cefiksym to skuteczny lek na rzeżączkę?
Tak, ale jedynie wtedy, gdy równocześnie jest zastosowana odpowiednia dawka Azytromycyny.

Czy Cefiksym mogą stosować kobiety w ciąży?
Ciąża i karmienie piersią są przeciwwskazaniem do zastosowania leku, chyba, że lekarz prowadzący zdecyduje inaczej.

Czy rzeżączka może przebiega bez objawów?
Tak, w większość przypadków u zakażonych osób nie występują żadne objawy.

Czy jeśli nie mam objawów rzeżączki to mogę zarazić partnera?
Tak, ja w przypadku większości chorób wenerycznych, tak i w przypadku rzeżączki zarażać mogą również osoby bez objawów chorobowych.

Czy lek Suprax i Cefixime to to samo co Cefiksym?
Tak, to leki o identycznym składzie i działaniu a jedynie innej nazwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *