Condyline

Condyline


Condyline opakowanie, kup teraz

Condyline to antybiotyk w postaci roztworu podczas leczenia objawów związanych z zakażeniem wirusem HPV (kłykciny kończyste). Ta sama substancja aktywa występuje również pod nazwą Condylox.

Dawka: 0,5% 3,5ml
Cena: 280,00zł

Kup teraz

* zamów do godziny 16:30 a Twoje zamówienie zostanie wysłane jeszcze dzisiaj

Condyline to 0,5% roztwór stosowany do objawów związanych z zakażeniem wirusem HPV. Objawy te to kłykciny kończyste. Preparat właściwie stosowany przynosi bardzo szybkie efekty kuracji. Rozwór zawiera składnik aktywny, który przenika do jądra komórek tworzących brodawki, powstrzymuje ich podział i rozmnażanie. To osłabia kłykciny, które w konsekwencji obumierają i są wydalone z organizmu.

Główne zalety leku Condyline to szybkość działania. Pierwsze odczuwalne efekty przynosi bowiem już po 3 dniach. Skuteczność leku potwierdzona jest licznymi badaniami. Lek ten występuje w sprzedaży pod nazwą Condylox. Składem bardzo podobny jest do Warticonu.

Kłykciny kończyste- objawy

Kłykciny kończyste wywołuje wirus HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego. Zakazić można się nimi poprzez kontakt seksualny z osobą zakażoną, nawet jeśli nie ma ona widocznych objawów. Przeważnie kłykciny kończyste pojawiają się wskutek zakażenia dwoma szczepami wirusa : HPV-6 i HPV-11. Oba te szczepy nie mają charakteru nowotworowego, tzn. jest bardzo niewielkie ryzyko, że wywołają one raka. Inne szczepy wirusa HPV mogą bowiem prowadzić do rozwoju raka szyjki macicy ( chodzi tu o szczep HPV-16). Osoby, które często zmieniają partnerów seksualnych powinny regularnie wykonywać badania na nosicielstwo chorób wenerycznych, powinny również zadbać o to, by każdy stosunek był zabezpieczony prezerwatywą, co obniża ryzyko zakażenia.

Kłykciny kończyste przenoszą się zarówno przez stosunek pochwowy, jak również oralny i analny z zakażoną osobą.

Kłykciny kończyste objawiają się kalafiorowymi brodawkami o barwie białawej, różowej lub cielistej. W zależności od rozmiarów i lokalizacji, kłykciny mogą utrudniać nam życie. U mężczyzn z reguły pojawiają się po wewnętrznej stronie napletka lub żołędzi, w okolicach wędzidełka lub odbytu. U kobiet z reguły pojawiają się one w okolicach krocza, odbytu i warg sromowych.  W przypadku stosunków oralnych, brodawki u obojga płci mogą objawiać się w jamie ustnej i gardle.

Zakażenie wirusem HPV

Do zakażenia może dojść poprzez każdy rodzaj stosunku płciowego jak i również poprzez używanie tych samych ręczników, bielizny czy środków higieny z osobą zarażoną. Nosicielem wirusa może być nawet osoba bez objawów zakażenia. Często bowiem kłykciny występują dopiero w wiele miesięcy po zakażeniu.

Stosowanie prezerwatywy pozwala zmniejszyć ryzyko zarażenia. Aktualnie można również zaszczepić się przeciwko wirusowi HPV, szczepionkę należy przyjąć 3-krotnie. Warto również ograniczyć liczbę partnerów seksualnych, stosować zawsze prezerwatywę a także nie dzielić ręczników, bielizny czy środków higienicznych z innymi osobami.

Condyline przeciwko objawom kłykcin kończystych

Jest to roztwór 0,5% do stosowania zewnętrznego. Aplikuje się go bezpośrednio na zmiany za pośrednictwem specjalnego aplikatora. Condyline hamuje infekcję wirusową oraz ogranicza rozrost brodawek. Przyśpiesza również proces gojenia.

Condyline – stosowanie

Condyline stosuje się według zaleceń lekarza. Przed aplikacją leku należy dokładnie umyć i osuszyć skórę. Lek aplikuje się zawsze rano i wieczorem pozostawiając roztwór na skórze aż do wyschnięcia. Po każdej aplikacji preparatu należy dokładnie umyć ręce. Przeważnie kuracja trwa w systemie 3 dni pod rząd aplikacje roztworu rano i wieczorem, następnie 4 dni przerwy, następnie znowu 3 dni po koleji aplikuje się lek. Cała kuracja trwa około 3 tygodni. Nie wolno stosować leku dłużej.

Wskazania do zastosowanie Condyline

Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych u których występują kłykciny kończyste.

Przeciwwskazania

Lek Condyline nie jest bezpieczny dla dzieci. Nie powinien być również stosowany przez osoby uczulone na podofilotoksynę lub jakikolwiek inny składnik leku.

Condyline – ciąża i karmienie piersią

Jeżeli karmisz piersią lub jesteś w ciąży, powinnaś poinformować o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Lek może być niebezpieczny dla płodu i dziecka.

Condyline – skutki uboczne

Condyline stosowane jest zewnętrznie, więc skutki uboczne nie pojawiają się często. Jeżeli jednak występują głównie jest to podrażnienie i pieczenie w miejscu aplikacji roztworu, czasem może wystąpić zaczerwienienie. Mogą również pojawić się wymioty oraz mdłości. W przypadku alergii na składnik leku może pojawić się obrzęk języka, ust lub twarzy, wysypka lub trudności w oddychaniu. Wszystkie te objawy wymagają natychmiastowej konsultacji lekarskiej.

FAQ – Condyline

Czy Condyline może być stosowane u dzieci?
Nie, nie jest to lek bezpieczny w stosowaniu dla dzieci.

Jestem w ciąży, czy kłykciny kończyste mogę leczyć Condylinę?
Stosowanie leku przez kobiety w ciąży może spowodować uszkodzenie płodu. Lekarz powinien doradzić bezpieczniejszą kurację.

Jaki jest aktywny składnik leku Condyline?
Aktywny składnik roztworu Condyline to podofilotoksyna.

Czy każdy szczep wirusa HPV wywołuje kłykciny kończyste?
Nie, za powstawanie kłykcin kończystych odpowiadają dwa szczepy wirusa, HPV-6 i HPV-11.

Czy lek Condyline można kupić bez recepty?

Tak, lek Condyline może być stosowany jedynie po konsultacji lekarskiej. Lekarz wystawia receptę i dopiero na jej podstawie można wykupić lek. Sprawdź poniżej jak kupić bezpiecznie Condyline bez recepty odbywająć konsultację lekarską online.

Condyline 3,5ml / 0,5%
Przejdź do formularza medycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *